1. Dziękujemy wszystkim, którzy byli na tamie we Włocławku w miejscu męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki i modlili się. Dziękujemy ks. Adamowi za zorganizowanie wyjazdu.
 2. Dzisiaj o g. 12.30 jest uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękuję za organizowanie tej uroczystości Radzie Oddziału NSZZ Solidarność w Sierpcu na czele z przewodniczącym p. Józefem Mrozem.
 3. Jest ostatni tydzień nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy dzieci na g. 16.30 a dorosłych na g. 17.30.
 4. Dziś jest Niedziela misyjna, rozpoczynająca tydzień modlitw za misjonarzy o wytrwanie i siły w ich wspaniałym dziele ewangelizacyjnym. Wspierajmy ich naszą modlitwą.
 5. Zbliża się 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu parafialnym uroczystości rozpoczną się procesją żałobną i Mszą św. o g. 11.00, a na cmentarzu komunalnym o g. 13.30. W tym dniu zostanie uruchomiona bezpłatnie dodatkowa komunikacja. Na ul. Wojska Polskiego będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
 6. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na cmentarzu parafialnym różaniec i Msza św. będą o g. 16.00, na cmentarzu komunalnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
 7. Przyjmujemy na piękną modlitwę za zmarłych zwaną wypominkami. Wspólnota parafialna modli się za zmarłych, prosząc Boga o radość nieba dla naszych bliskich i kochanych zmarłych.
 8. Prosimy bardzo, aby jak najwcześniej porządkować groby i nie odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ obsługa cmentarza nie zdąży wywieźć śmieci. Prosimy także, aby wrzucać śmieci do pojemników, a nie na skarpę, ponieważ zanieczyszczamy prywatne działki.
 9. Trwają prace przy wymianie grzejników, orurowania i pieca w naszym domu parafialnym. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary zarówno na konto parafialne, jak i indywidualne.
 10. Są jeszcze piękne kalendarze rolnicze, ale nie tylko dla rolników. Ci, którzy lubią przyrodę znajdą dużo ciekawostek nt. zachowania owadów i zwierząt; dla interesujących się tematyką społeczną i religijną są poruszane aktualne sprawy i problemy; dla kucharzy i kucharek, znajdzie się coś z kuchni polskiej. Cena egzemplarza wynosi 28 zł.
 11. Byłem na rekolekcjach kapłańskich w minionym tygodniu w Krakowie Łagiewnikach. Pamiętałem w modlitwie o całej naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję ks. Tomaszowi za zastępowanie mnie w tym czasie oraz ks. Jarosławowi i ks. Adamowi za pracę.
 12. Zachęcam do nabywania nowego numeru GN i MGN.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary, które są przeznaczone na cele misyjne. Jezus napełnia nasze serca pokojem, radością i miłością. Dzielmy się tym, co mamy najpiękniejszego w naszych sercach. Niech dobro rozrasta się i rozprzestrzenia na najbliższych oraz każdego spotkanego człowieka.

Ksiądz Proboszcz