1. Dzisiaj jest rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci uczestniczących w nabożeństwach różańcowych po Mszy św. o g. 11.00. Cieszę się, że uczestniczyło regularnie ponad 20 dzieci, a ok. 30 często. Rozdaliśmy 90 sztuk ładnych wyklejanek na konkurs obecności.
 2. 11 listopada w Święto Niepodległości będzie w naszej pięknej farze o g. 16.00 Msza św. dziękczynna za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości z prośbą o błogosławieństwo dla rodaków i pokój. Msza św. będzie transmitowana przez facebooka parafialnego. Pozostałe Msze św. będą w następującym porządku: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00.
 3. W tym miesiącu nie będzie spotkań dla dzieci przygotowujących się do Komunii i sakramentu bierzmowania z racji na wysoką liczbę zachorowań.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy modlitwę wypominkami za naszych drogich zmarłych na najbliższy rok. Możemy zgłaszać imiona naszych zmarłych do tej pięknej, tradycyjnej modlitwy w zakrystii.
 5. Dziękujemy ks. Adamowi i paniom za zmianę obrusów (są piękne) i wystrój wiele mówiący w miesiącu listopadzie. Obrusy są darem dzieci komunijnych. Dziękuję paniom za uporządkowanie stuł w szufladach w zakrystii.
 6. Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej, na której są ciekawe przemyślenia osób świeckich dotyczących ewangelii i aktualne informacje. Dziękuję całemu zespołowi na czele z informatykiem parafialnym Dawidem Jankowskim za bardzo dobre prowadzenie strony.
 7. Nasz organista, p. Kazimierz nie będzie w tradycyjnej formie roznosił opłatków wigilijnych do domów z racji na panującą pandemię. Można je będzie nabyć od niedzieli 15 listopada przy wyjściu z naszej pięknej fary albo w kancelarii parafialnej.
 8. Nasz sierpecki artysta rzeźbiarz p. Edmund Szpanowski wyrzeźbił dwie piękne, naturalnej wielkości postaci Maryi i Marii Magdaleny pod nasz krzyż misyjny. Będziemy mieli dostojną farną Golgotę. Dziękujemy p. Edmundowi za wysiłek twórczy i pracę. Ks. Proboszcz musi teraz uzyskać pozwolenie od konserwatora zabytków na usytuowanie tych pięknych rzeźb pod krzyżem, ponieważ jest to teren zabytkowy. Jest to, niestety, proces czasochłonny, ponieważ trzeba przedstawić plany i napisać sporo pism, oczekując na decyzję, jak ufamy, zatwierdzającą.
 9. Cieszymy się z Waszej, drodzy, obecności w naszej dostojnej farze. Prosimy nosić maseczki i dezynfekować dłonie.
 10. Zachęcam do nabywania świec wigilijnych jako dzieła pomocy biednym dzieciom i rodzinom: mała świeca w cenie 6 zł, duża w cenie 12 zł. Jest także nowy numer GN i MGN. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy interesującego kalendarza dla rolników, ale nie tylko dla nich, ponieważ jest dużo ciekawych informacji i przyrodniczych ciekawostek oraz interesujące opisy zdarzeń historycznych. Cena 28 zł.
 11. Prosimy o kontakt kogoś z rodziny zmarłej Marianny Pesty.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Dziękujemy za ofiarę na Kościół p. Walentynie Boros. Niech moc Ducha Św. spływa na nas w tym trudnym czasie i chroni nas przed wszelkim złem i chorobami. Mądrość Ducha Św. niech nas napełnia i pomaga w roztropnym i dobrym postępowaniu.

Ksiądz Proboszcz