1. 1 listopada przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Na naszym cmentarzu była piękna Msza św. po g. 11.00. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w liturgii: ks. Jarosławowi i Adamowi, kościelnemu p. Piotrowi, organiście p. Kazimierzowi z chórem, firmie Malinowscy, lektorom: p. Włodzimierzowi Rycharskiemu, Zbigniewowi Jurkowi, Mirosławowi Schodowskiemu, Dariuszowi Kaźmierczakowi, Dawidowi Jankowskiemu, Justynie Olaszewskiej, klerykom.
 2. Jarosław poprowadził w Dzień zaduszny na naszym cmentarzu różaniec i Mszę św.
 3. Dziękujemy p. Wojciechowi Rzeszotarskiemu, byłemu Naczelnikowi Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Sierpcu za pomoc w uregulowaniu statusu prawnego naszego cmentarza.
 4. 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. tylko w farze o g. 7.00, 9.00, 13.00 i 18.00. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny wraz z przedstawicielami władz do naszej pięknej fary na g. 13.00. Uroczystość rozpocznie o g. 11.30 złożeniem kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy CeKiSz-u, a potem przemarsz do naszego kościoła farnego na Mszę św.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do tzw. II Komunii św. o g. 11.00.
 6. 13 listopada br. przypada VI Światowy Dzień Ubogich. Dlatego Koło parafialne Caritas przystąpiło do zorganizowania zbiórki środków toaletowych i higienicznych: mydła, pasty, szczoteczek, maszynek do golenia, pianki, ręczników, dezodorantów i środków higieny osobistej. Środki można składać do kosza w naszej farze lub w biurze Caritasu od 13 do 20 listopada. Środki zostaną przekazane do noclegowni Caritas dla bezdomnych.
 7. Spotkanie katechetów odbędzie się 16 listopada w sali spotkań w domu parafialnym o g. 19.00.
 8. Dziękuję księżom, grupom parafialnym i indywidualnym osobom za złożone piękne życzenia z okazji imienin oraz pamięć modlitewną.
 9. W konkursie na ministranta miesiąca zajął 1. miejsce Kacper Karczewski, a wyróżnienia za wysoką frekwencję otrzymali: Kacper Bogdański, Bartosz i Alan Wiśniewscy, Szymon Krześniak, Jakub Grudziński. Gratulujemy!
 10. Przyjmujemy na piękną modlitwę wypominkową: wspólnota rodzinna i parafialna dziękuje Bogu za bliskich, którzy wnieśli wiele dobra i miłości do rodziny i parafii oraz prosi o przyjęcie zmarłych na radosną ucztę niebieską z Bogiem i świętymi.
 11. Jest nowy nr GN w zakrystii. W kasecie znajduje się prasa religijna m.in. miesięcznik Różaniec. Można zabrać je za dobrowolną ofiarą.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za ofiary przelewane na konto i indywidualne, dzisiaj szczególnie p. Barbarze i Sławomirowi Krzemińskim. Niech Bóg miłosierny obdarza nas łaskami pokoju, radości i miłości. Niech w naszym życiu i postępowaniu, w naszych gestach i słowach odbiją się wartości życzliwości, szczerości i dobroci.

Ksiądz Proboszcz