Ogłoszenia duszpasterskie. 32. Niedziela zwykła (12.11.23)

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się za chrześcijan, którzy za wierność Jezusowi oddają nawet życie.
 2. Wieczór uwielbienia jest dzisiaj po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do pięknej, spontanicznej i płynącej z serca modlitwy.
 3. 19 listopada br. przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Dlatego Koło parafialne Caritas przystąpiło do zorganizowania zbiórki środków toaletowych i higienicznych: mydła, pasty, szczoteczek, maszynek do golenia, pianki, ręczników, dezodorantów i środków higieny osobistej. Środki można składać do kosza w naszej farze (kosz jest wystawiony w środku) lub w biurze Parafialnemu Kołu Caritas do końca listopada. Środki zostaną przekazane do noclegowni Caritas dla bezdomnych.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących do I Komunii św. o g. 12.30 a dla młodzieży do bierzmowania o g. 18.00.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na 32. rocznicę powstania tej rozgłośni. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u p. Haliny tel. 507 989 668 i p. Tadeusza tel. 507 817 478. Wyjazd o g. 7.00 z parkingu farnego.
 6. Przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych kochanych zmarłych, przywołując ich w naszej wspólnocie w modlitwie i prosząc o radość życia wiecznego dla nich. Od dzisiaj modlimy się nowymi wypominkami.
 7. Piękny film Oblicze Jezusa będziemy wyświetlany w kinie w CeKiSz-u 17 listopada o g. 19.30; 18 i 19 listopada o g. 19.15 i 22 i 23 listopada o g. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian do obejrzenia jego projekcji.
 8. Jest zakaz wchodzenia na chór dla osób poza organistą. Może jedynie wchodzić chór parafialny, ale tylko wówczas gdy pełni wspólnie posługę śpiewania, a nie indywidualnie. A zatem poszczególne osoby, nawet z chóru poza wspólną posługą, nie mogą być obecne na chórze. Jest to spowodowane ostrym prawem dotyczącym ochrony zdrowia i przepisami BHP.
 9. Zachęcam do nabywania nowego nru GN.
 10. Na ręce ks. Proboszcza wpłynęło podziękowanie od ks. rektora WSD w Płocku za ofiary zebrane przez kleryków z naszego cmentarza w kwocie ponad 2000 zł na rzecz tejże wyższej uczelni.
 11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te indywidualne oraz przelewane na konto parafialne (znajduje się na nasze stronie internetowej fara-sierpc.pl ). Niech Jezus wlewa w nasze serca radość, pokój i miłość. Dzielmy się nimi z najbliższymi w rodzinie, krewnymi, przyjaciółmi i spotkanymi ludźmi.

 

Ksiądz Proboszcz