1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej pięknej farze w podniosłej uroczystości kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada. Dziękujemy za bogatą dekorację kwiatową starostwu sierpeckiemu. Dziękujemy także wszystkim, którzy adorowali Jezusa Eucharystycznego w całodziennej piątkowej adoracji.
 2. Dzisiaj obchodzimy 5. Światowy Dzień Ubogich. Została zorganizowana w naszej parafii zbiórka środków higienicznych dla bezdomnych. Dziękujemy p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za nasze parafialne Koło Caritas, za zorganizowanie tej akcji oraz wszystkim darczyńcom i członkom Odnowy w Duchu Świętym, Rycerzom Jana Pawła II, I Prywatnej Szkole Podstawowej z p. dyrektor Danuta Żuławnik, p. Zofii Hołubickiej. Jeszcze dzisiaj można ofiarować środki higieniczne. Na naszych parafian można liczyć.
 3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca jest spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 2-gich szkół ponadpodstawowych o g. 18.00.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 12.30.
 5. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy do puszek na pomoc imigrantom znajdującym się na granicy polsko-białoruskiej. Ofiary przekazane zostaną Caritasowi.
 6. W przyszłą niedzielę będzie także wieczór uwielbienia po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do wspólnej spontanicznej modlitwy, którą chcemy organizować w 3. niedzielę każdego miesiąca dla całego miasta pod hasłem „Sierpc uwielbia”.
 7. Spotkanie katechetów odbędzie się 19 listopada o g. 19.00.
 8. Spotkanie synodalne rejonu sierpeckiego odbędzie się 24 listopada Mszą św. w klasztorze o g. 18.00, następnie będzie nowenna. Po niej rozpocznie się spotkanie. Zachęcamy chętnych do wzięcia w nim udziału. Skrzynka synodalna jest wystawiona na ołtarzu bocznym w naszej farze. Można składać propozycje, postulaty, uwagi dotyczące Kościoła.
 9. Można zapisywać imiona naszych zmarłych, ażebyśmy mogli modlić się za nich w modlitwie wspólnotowej, zwanej wypominkami. Jest najpiękniejszy i najpotrzebniejszy dar naszych kochanych zmarłych.
 10. Zostały odnowione boczne drzwi do naszej fary. Schodził lakier, co było powodem utraty zabezpieczenia, a to z kolei skutkowało ich powolnym niszczeniem. Dziękuję firmie Malinowscy za oczyszczenie, położenie lakieru i zabezpieczenie drzwi.
 11. Trwają prace przy zmianie instalacji grzewczej w naszym domu parafialnym. Zostały wymienione grzejniki, zakładane jest orurowanie i będzie instalowany piec gazowy. Następnie musimy złożyć podanie o zainstalowanie licznika i podpisać umowę o dostawę gazu. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na pokrycie wysokich kosztów tego remontu.
 12. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 13. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary oraz anonimowe ofiary indywidualne i te przelewane na konto parafialne, znajdujące się na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl Jezus pragnie napełnić nasze serca pokojem, radością i miłością oraz mocą. Te dary czerpiemy z Eucharystii po to, abyśmy zanieśli je do naszych rodzin, bliskich, przyjaciół, miejsc pracy i spotkanych ludzi.

Ksiądz Proboszcz