1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla. Niech Jezus panuje w naszych sercach, rodzinach i ojczyźnie.
 2. W naszej parafii 11 listopada przeżywaliśmy uroczyście Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy władzom miasta, powiatu i skansenu za przygotowanie tego pięknego święta oraz dekorację naszej fary.
 3. Z racji na przypadający 13 listopada Dzień Ubogich Koło parafialne Caritas przystąpiło do zorganizowania zbiórki środków toaletowych i higienicznych: mydła, pasty, szczoteczek, maszynek do golenia, pianki, ręczników, dezodorantów i środków higieny osobistej. Środki można składać do kosza w naszej farze lub w biurze Caritasu do 20 listopada. Środki zostaną przekazane do noclegowni Caritas dla bezdomnych.
 4. Od dziś rozpoczynamy sprzedaż świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, na obiady i kolonie. Mała świeca jest w cenie 10 zł, a duża – w cenie 15 zł.
 5. Dzisiaj jest spotkanie dla dzieci przygotowujących się do tzw. II Komunii św.
 6. Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się branie miary do alb 17 listopada w SP 3 w godz. 15.30-16.30.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących do I Komunii św. o g. 12.30 a dla młodzieży do bierzmowania o g. 18.00.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia na 31. rocznicę powstania tej rozgłośni. Zapisy u p. Hani i p. Tadeusza. Więcej informacji w gablocie.
 9. Przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych kochanych zmarłych, przywołując ich w naszej wspólnocie w modlitwie i prosząc o radość życia wiecznego dla nich.
 10. Są do zabrania obrazki z datą i tajemnicą różańca z koszyczka na środku fary w naszej duchowej akcji Zdobywamy Jeruzalem. Możemy zabrać i w danym dniu poświęcić 5 mim na modlitwę za naszych najbliższych i parafię.
 11. Zachęcamy do nabywania GN. Zostało kilka egzemplarzy ciekawego kalendarza dla rolników, ale nie tylko, ponieważ jest interesujący dla wszystkich. Są ciekawe tematy: religijne, historyczne, gastronomiczne, zdrowotne.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na inwestycje i remonty kościelne. Niech Jezus otoczy nas swoją czułą miłością oraz napełni mocą do dawania świadectwa wiary wobec innych ludzi. Oby w naszych rodzinach i sercach był pokój, zrozumienie i życzliwość.

Ksiądz Proboszcz