Ogłoszenia duszpasterskie. 33. Niedziela zwykła (19.11.23)

 

  1. Dzisiaj przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Dlatego Koło parafialne Caritas przystąpiło do zorganizowania zbiórki środków toaletowych i higienicznych: mydła, pasty, szczoteczek, maszynek do golenia, pianki, ręczników, dezodorantów i środków higieny osobistej. Środki można składać do kosza w naszej farze (kosz jest wystawiony w środku) lub w biurze Parafialnemu Kołu Caritas do 30 listopada. Środki zostaną przekazane do noclegowni Caritas dla bezdomnych.
  2. Miara alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie brana 1 grudnia w SP nr 3: dla dzieci ze SP w Bledzewie, Borkowie i I Prywatnej SP w Sierpcu o g. 15.30; – dla dzieci ze SP nr 2 o g. 15.45; – dla dzieci ze SP nr 3 o g. 16.00. Rodzice proszeni są o wpłacenie zaliczki przy braniu miary w wysokości 100 zł.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na 32. rocznicę powstania tej rozgłośni. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u p. Haliny tel. 507 989 668 i p. Tadeusza tel. 507 817 478. Wyjazd o g. 7.00 z parkingu farnego. Zapraszamy.
  4. Przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych kochanych zmarłych, przywołując ich w naszej wspólnocie w modlitwie i prosząc o radość życia wiecznego dla nich.
  5. Od dziś rozpoczynamy sprzedaż świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Mała świeca jest w cenie 10 zł, a duża – w cenie 15 zł.
  6. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, poświęcony wielu milionom zabitych i poszkodowanych oraz o modlimy się za te osoby. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa;  noszenie elementów odblaskowych w sposób widoczny przez pieszych, przez co odległość jest 5-krotnie większa, daje czas dla kierującego na odpowiednią reakcję.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego ciekawego nru GN. W naszej kasecie prasowej są nowe czasopisma: KNC z ciekawymi zdjęciami i wywiadami oraz L’Osservatore Romano z interesującym nauczaniem oraz spotkaniami papieża Franciszka.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Niech Jezus otoczy nas swoją czułą miłością oraz napełni mocą do dawania świadectwa wiary wobec innych ludzi. Oby w naszych rodzinach i sercach był pokój, zrozumienie i życzliwość.

                                                                                                      Ksiądz Proboszcz