Ogłoszenia duszpasterskie. 34. Niedziela zwykła. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.23)

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przyjmijmy Go do naszych serc i rodzin jako Króla i Pana, ażeby kierował naszym życiem i wyborami. On poprowadzi nas do pokoju i szczęścia.
 2. W tym tygodniu jest pierwszy: piątek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od g. 16.30; – sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy piękny okres adwentu. Pomyślmy, co moglibyśmy ofiarować Bogu jako dar za Jego przyjście do nas w ludzkiej naturze.
 4. Legion Maryi w przyszłą niedzielę będzie rozdawał Cudowny Medalik, na którym jest Maryi rozsiewająca łaski Boga po ziemi i depcząca głowę węża, czyli Szatana. Na rewersie znajduje się krzyż, symbol ofiary Jezusa i litera M, oznaczająca Maryję. Niżej są dwa płonące serca: otoczone koroną cierniową – Jezusa i przebite mieczem – Maryi. Kto z wiarą będzie nosił ten Medalik, Maryi strzec będzie go przed złem i niebezpieczeństwami i wypraszać potrzebne łaski.
 5. Trwa duchowa akcja Zdobywamy Jeruzalem, która jest modlitwą o ożywienie wiary w naszej parafii oraz o pokój na świecie. Obrazki można wziąć z koszyczka umieszczonego na stoliku w środku fary.
 6. W ostatnią sobotę ministranci wraz z opiekunem ks. Krystianem byli na wycieczce w Płocku. Uczestniczyli w dniu skupienia dla ministrantów WSD Płock, następnie bawili się w parku trampolin, by w końcu udać się do McDonalds’a na dobry posiłek.
 7. 22 listopada było wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu liturgicznego. Dziękujemy naszym grupom muzycznym: chórowi, zespołowi FanFary i scholii za ich śpiew i upiększanie liturgii parafialnej. Życzymy pięknego rozwoju talentów i chwalenia nimi Boga.
 8. Przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych kochanych zmarłych, przywołując ich w naszej wspólnocie w modlitwie i prosząc o radość życia wiecznego dla nich.
 9. Kontynuujemy sprzedaż świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Mała świeca jest w cenie 10 zł, a duża – w cenie 15 zł. Niech przyozdobią nasz stół wigilijny.
 10. Zachęcamy do nabywania nowego ciekawego nru GN. W naszej kasecie prasowej jest KNC z ciekawymi zdjęciami i wywiadami. Można KNC zabrać za dobrowolną ofiarą.
 11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie. Niech Jezus Król będzie w naszych sercach i napełnia je radością oraz pokojem. Niech króluje w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

                                                                        Ksiądz Proboszcz