1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to dzień patronalny AK. Oddajemy Chrystusowi pod panowanie naszą Ojczyznę i cały świat oraz nasze serca.
  2. Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci w każdą sobotę o g. 10.00 do domu parafialnego na radosne spotkania.
  3. Wczoraj ks. Mateusz zorganizował turniej piłki nożnej dla ministrantów, ponieważ jest odpowiedzialnym w dekanacie za ministrantów.
  4. W najbliższy wtorek o g. 18.45 zapraszam do domu parafialnego na obowiązkowe spotkanie liderów wszystkich grup działających w parafiach: zelatorek KŻR, LM, AK, SRK, odnowy w Duchu Świętym, asysty, redakcji strony internetowej, lektorów, chóru.
  5. 27 listopada odbędzie się branie miary dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w SP 3: – kl. 3a i 3c przychodzą na g. 15.30; – kl. 3b i 3d przychodzą na g. 15.50; – dzieci z innych szkół na g. 15.30. Rodzice wpłacają krawcowi 50 zł zaliczki.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się w naszej parafii spotkanie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Rozpocznie się od g. 10.00 ciekawym wykładem ks. Wojciecha Kućki o sumieniu. Adoracja i Msza św. o 15.30 będzie w kościele Ducha Świętego. Zapraszamy.
  7. 30 listopada, czyli w najbliższą sobotę swój dzień patronalny obchodził ks. kan. Andrzej Więckowski, wieloletni proboszcz tej parafii. Pamiętajmy o nim w modlitwie i postawmy znicz jako znak wdzięczności i pamięci na grobie.
  8. Najbliższa niedziela jest początkiem Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście Jezusa. Dzieci otrzymają coś na adwent. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia.
  9. Są do nabycia świece wigilijne: małe w cenie 6 zł, duże w cenie 12 zł. Dochód Caritas przeznacza na pomoc najuboższym. Zachęcam do nabywania GN, MGN oraz czasopisma „Cuda i łaski Boże”.
  10. Cieszę się ze wspólnej modlitwy. Dziękuję za złożone ofiary. Wiele łask Bożych i radości na niedzielę oraz cały tydzień.
  11. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Rycerzy Zakonu Jana Pawła II. Przedstawiają nam cel zakonu, zaangażowanie i pracę duchową. Mogą należeć do niego tylko mężczyźni. Zapraszam mężnych mężczyzn do udziału w tej duchowej walce i radości z niej płynącej.

ks. Proboszcz